4+1 ok, miért olvass pszichológiai témájú regényt
2023. november 24. írta: ludanyibettina

4+1 ok, miért olvass pszichológiai témájú regényt

A pszichológiai témájú regények közel állnak a szívemhez. Egyrészt azért, mert olvasni is szeretem őket, másrészt mert íróként is folyton a pszichológia eszköztárát hívom segítségül. Fiatalkorom óta imádom ezt a tudományt, ezért számomra egyértelmű volt, hogy a regényeimbe is belefűzzem ezt a szerelmet. Na, de miért jó pszichológiai témájú könyveket olvasni? Nézzünk meg együtt néhány okot. Te ki tudod egészíteni a felsorolást?

1. Új tudásra tehetsz szert

 

Azon túl, hogy a pszichológiai témájú regények meglehetősen izgalmasak - akár pszichológia thrillerről, akár krimiről vagy épp lélektani drámáról, illetve romantikus műről van szó -, új tudásra is szert tehetsz általuk. A jól végzett kutatómunka eredménye az, hogy a regényben valós leírások, adatok, érdekességek jelenhetnek meg az adott pszichológiai téma kapcsán.

Minden könyvemben van egy erős pszichológiai szál, most mégis a Mögötted!-et emelném ki. Ennél a könyvnél ugyanis a kutatómunka része volt, hogy egyeztessek egy pszichológussal is a manipuláció lélektana kapcsán. A könyvről itt tudhatsz meg többet: https://alomgyar.hu/konyv/ludanyi-bettina-mogotted

 

webre.jpg

2. Több felismerésed is születhet

 

Gondolok itt arra, hogy a regény olvasása közben akár magadra is ismerhetsz egy-egy szereplő nehézségében vagy az őt ért atrocitásokban. A manipuláció például egy olyan téma, amely a mindennapjaink része. A Vérszerződés c. regényemben, ami az Egyezség-sorozat második része, egy konkrét manipulációs folyamatot tárhat fel minden olvasó.

A felismerések által pedig még több tudásra tehetsz szert akár a saját önismeretedet illetően, akár emberismereti szempontból. Mindkettővel jól jársz, ugyanis...

3. ...megtanulhatod megvédeni önmagadat

 

Mire gondolok? Arra, hogy ha olvasol a manipulációról, a nárcisztikusokról, vagy más pszichológiai témákról, és új tudásra teszel szert, azzal még inkább meg tudod védeni magad a kellemetlenségektől. Gondolj bele! Az emberismeret mélyítése és az ismeretszerzés elképesztő erő manapság. Ha tudom, mire kell odafigyelnem, akkor rövid időn belül ki fogom szúrni, ha át akarnak verni.

A Kisujjeskü is egy jó példa ide, ami a nevelés lélektanát járja körbe. Ha felismerem, hogy az én nevelésemben is voltak zsákutcák, és bizony ezek a dogmává minősült hitrendszerek a mai napig meghatároznak, továbbá akadályoznak, akkor tudok ellene tenni. Ehhez persze kell a felelősségvállalás, viszont szintén megerősít lelkileg és mentálisan egyaránt.

A Kisujjesküről, ami az Egyezség-sorozat első része, itt olvashatsz bővebben: https://alomgyar.hu/konyv/kisujjesku

4. Izgalmasabbá teszi az olvasásélményt

 

Mindamellett a sok haszon mellett, amit eddig felsoroltam, a pszichológiai szál izgalmasabbá is teszi az olvasásélményt. Bepillantást nyerhetünk egy érdekes tudományba, és tulajdonképpen együtt áshatunk le a főszereplővel az emberi elme és psziché mélységeibe.

A Kettőnk titka szerintem tökéletes példa ide, amelyben a függőség lélektanáról írok. A visszajelzések alapján az olvasók nagyon kedvelték azt, ahogyan elmerülhettek ebben a népszerű, mégis tabusított témában.

+ 1. Mélyen elgondolkodtat, új értékrendet adhat

 

Szeretem azokat a könyveket, amelyek hozzám adnak valamit - akár egy új értékrend mentén. A pszichológiai témák magukban hordozzák ennek a lehetőségét. Épp a napokban kaptam egy visszajelzést a Festménybe zárt lelkek és a Mögötted! kapcsán is, ami ezt támasztja alá: 

Annyi üzenete van ennek a könyvnek. ( is) Imádom! Imádlak! Köszönöm, hogy olvashatok tőled.

Néha kellenek az emlékeztetők, amelyeket épp egy-egy könyv lapjain kaphatunk meg. Olyan megerősítések, amelyek visszabillentenek az egyensúlyunkba. És szerintem fantasztikus, hogy vannak olyan olvasmányok ma a magyar könyvpiacon, amelyek ezt lehetővé teszik.

Visszatérve a bevezetésben feltett kérdésre... Te kiegészítenéd valamivel a felsorolást?

A bejegyzés trackback címe:

https://ludanyibettinairo.blog.hu/api/trackback/id/tr1118266459

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása